КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ De-МОНТАЖ

(Прим. Скетч – невелика комічна естрадна п’єса з двома – трьома персонажами).

Кримінально-процесуальний механізм у державі модифікується в залежності від попиту. На даний час його формат – «скетч», доволі знайомий суспільству з естрадного жанру. Максимум ефекту – це емоції за запитом суспільства. Їх не дають тривалі документування та збір доказів, на які, в купі з швидкоплинністю кадрових призначень, просто немає часу. Це як порівняти підготовку та зйомку блокбастеру та стендап-шоу. По факту маємо «кримінально-процесуальний монтаж» процесу виявлення злочину, встановлення осіб та судове покарання, у форматі: фабула, обшук, картинка, покарання через відосік.

«Кримінально-процесуальний скетч» – це наслідок, причина закладена раніше, з часу перших призначень політиків на посади керівників правоохоронних органів, але цей наслідок – ще один поштовх в кримінально-процесуальну конструкцію в державі, що може спричинити її демонтаж.

Але… хоча і маємо різноплановість процесуальних акторів, сценаристів та режисерів, все одно існуюча система примушує їх всіх звертатись за дозволом на «скетч» до судового цензора. Який, судячи з останніх подій, все ж таки більше полюбляє блокбастери, аніж стендап-шоу. Тому, перш ніж сідати за «сценарій», учасникам скетчу рано чи пізно прийдеться вивчити існуючі правила з Єдиного державного реєстру судових рішень. В тому числі ті, що стосуються покарання та стягнення шкоди за противоправні дії.

П.С. Для того щоб «щось» посадити, треба «когось» виростити. В даному випадку гарний садівник буде більш ефективним, ніж сценарист-монтажер.

#правовийбультерєр