ОПЕРАЦІЯ ̶К̶О̶Н̶В̶Е̶Р̶Т̶А̶Ц̶І̶Я̶ ІМІТАЦІЯ

Дивно читати на сайті Офісу генерального прокурора, що сума арештованих незаконно сформованих лімітів ПДВ, так звані «скрутки», складає понад 586 млн грн. (за результатами «спецоперації» СБУ, що відбулась минулого тижня) https://cutt.ly/dybBHO9.
Реєстраційний ліміт платника ПДВ в СЕА ПДВ не є майном в розумінні ст. 170 КПК України та не відповідає критеріям речових доказів в розумінні ст. 98 КПК України, що унеможливлює накладення на такий об`єкт арешту. Це вже стала судова практика в Києві, але поки що не у Корольовському суді Житомира, яким надавались дозволи на обшук та очевидно і на арешт лімітів.
Процесуальні керівники Офісу генпрокурора знають про це, оскільки отримують ухвали апеляційної інстанції про зняття арештів ліміту ПДВ пачками. Так що питання утримання цього арешту “під питанням”…

Офіс ГП також зазначає, що накладено арешти на рахунки, при цьому СБУ у себе повідомляє саме про зупинення фінансових операцій Держфінмоніторнингом. Таке зупинення можливе на строк 7 робочих днів з правом продовження не більше 30 робочих днів. Протягом цього часу слідчі мають накласти свій арешт.
Хоча, судячи з ухвал в судовому реєстрі http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/88725257 по к.п. 22020000000000032 (по якому відбувались слідчі дії), слідчі судді Корольовського районного суду Житомира можливо не поспішали прийняти рішення накладати арешт на рахунки, що також можливо спричинило певну конфліктну ситуацію з слідчим відділом УСБУ в Житомирській області (суддя звернувся до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора України із повідомленням про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя з боку керівництва СВ УСБУ в Житомирській області). Отже, питання перенакладення арешту в рамках провадження протягом 30 днів «під питанням»…

СБУ у себе в новинах повідомляє, що оголошено про підозру особі, яка здійснювала несанкціоноване втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційних систем, хоча по фабулі вищевказаного провадження 22020000000000032 стаття 361 ККУ (втручання в ІТС) відсутня. … (під «несанкціоноване втручання» може попасти і вхід під чужим паролем).

Отже, повідомлення на сайті Офісу генерального прокурора, що «Правоохоронці припинили діяльність транзитно-конвертаційних груп, які займалися «скрутками» ПДВ», в частині застосованого терміну «припинили», явно перебільшене.
Хоча, ми давно вже живемо у інформаційно – процесуальному періоді в якому кримінальний та процесуальний кодекси лише доповнення, а не правове підґрунтя…

#правовийбультерєр