Про мене

Маю дві вищі освіти: економічну – Київський національний економічний університет (1998), юридичну – Національна академія внутрішніх справ України (2004).

За час служби в органах податкової міліції та Державної податкової служби України (1999-2010) пройшов шлях від оперуповноваженого районного відділу податкової міліції до начальника Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом. Більшість часу пропрацював саме в підрозділі боротьби з відмиванням доходів, структура та діяльність якого найбільше була спрямована на аналітичне відпрацювання схем та їх подолання, на постійній основі відбувалось відпрацювання матеріалів отриманих з Держфінмоніторингу. До складу управління входили аналітичні підрозділи фінансових розслідувань, перевірок сумнівних операцій та оперативні підрозділи.

Після звільнення з органів ДПС займаюсь правозахисною діяльністю. У 2011 році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. З 2012 року організував роботу Адвокатського об’єднання «Адвокатський центр», керівником якого є по теперішній час. Як адвокат захищаю права суб’єктів господарювання від протиправних дій та бездіяльності представників контролюючих органів.

У 2011 року організував діяльність компанії ТОВ «Фінансово-правові дослідження», яка займається проведенням фінансових  розслідувань (Forensic). Досвід роботи з базами даних Bureau van Dijk (Orbis, Ruslana, Amadeus та інші).

Як адвокат з 2014 року по теперішній час на умовах pro bono надаю правову допомогу військовослужбовцям та членам їх сімей (учасникам бойових дій).

З 2012 року організував роботу інформаційного агентства ТОВ «Єдина служба правової допомоги» (Служба), яке є суб’єктом інформаційної діяльності, має постійно діючу гарячу лінію з надання правової допомоги фізичним та юридичним особам.

Шляхом проведення адвокаційних кампаній Служба займається з’ясуванням причин порушення прав та вжиттям дієвих заходів щодо їх усунення, в тому числі, у сфері господарської діяльності та оподаткування.

Як результативний приклад можна навести адвокаційну кампанію Служби «Правомірність зупинення та відмови реєстрації податкових накладних», в результаті якої було виявлено суттєву невідповідність підзаконного акту (постанови КМУ № 117 віл 21.02.2018 року) вимогам Податкового кодексу, що спричиняло грубе порушення прав реально діючих платників податків та дозволяло підприємствам тіньового сектору відновлювати «фіктивний» ПДВ та свою діяльність через рішення суду з причини формальної невідповідності підзаконного акту вимогам закону. Як адвокат представляв інтереси позивача у всіх інстанціях щодо визнання зазначеної постанови КМУ протиправною та нечинною в частині. Висвітлені матеріали Служби з даного питання високо оцінені Радою бізнес – омбудсмена та використані в системному звіті Ради «Адміністрування податків, які сплачує бізнес в Україні».

Є автором інформаційних та аналітичних матеріалів Служби, інформаційно-правових розслідувань, які опубліковано на сайті 3222.UA. Виконую функції головного редактора інформагентства.

Спеціалісти Служби, як правові партнери, супроводжують громадські та соціальні проєкти зокрема:

БО «Український форум благодійників» – проєкт «Протидія шахрайству у сфері благодійної діяльності» (2017-2019). Мною було розроблено інформаційно-правовий курс для працівників патрульної поліції, слідчих та оперативних підрозділів Нацполіції та проведено лекції-тренінги у підрозділах ГУ НП Донецької, Вінницької, Херсонської, Одеської, Миколаївської, Харківської, Київської, Дніпропетровської областей та у районних підрозділах міста Києва.

За результатами проведеної роботи Службою започатковано проєкт «Антишахрайство», метою якого є інформаційно-просвітницька робота з населенням задля запобігання поширенню злочинів пов’язаних із шахрайством. Проведено інформаційно-правові тренінги з працівниками районних у місті Києві держадміністрацій.

Здійснюється на постійний основі супроводження діяльності волонтерських організацій таких як ГО «Ініціатива Е+», БО «Благодійний фонд СВОЇ», в тому числі, у грантових проєктах, наприклад, за підтримки посольства Нідерландів в Україні – організація та надання правової допомоги громадським організаціям та волонтерам (2017-2018 р.р.). Проведено адвокаційну кампанію щодо приведення у відповідність підзаконних нормативних актів, що регулюють питання отримання гуманітарної допомоги в Україні.

Здійснюю правове супроводження та консультування з правових та податкових питань учасників ветеранського бізнесу, у спільній Програмі реінтеграції ветеранів IREX in Ukraine та ГО “Повернись живим” за підтримки Державного департаменту США (2020-2021).

Пройшов у Національному університеті оборони України навчальний курс підготовки цивільних осіб до роботи з Міністерством оборони та Збройними Силами України (2016 рік). Курси Міністерства оборони України для цивільних журналістів, які працюють на сході України (2018 рік), маю акредитацію журналіста інформагентства «Єдина служба правової допомоги» для роботи в ООС. Нагороджений відзнакою Міністерства оборони України медаллю «За сприяння Збройним Силам України» (2016 рік).

Є автором численних публікацій з питань захисту прав та інтересів платників податків, співпрацюю з різними інформаційними виданнями, зокрема, «Баланс», «Бухгалтер 911», «Дебет-Кредит», «ФДК Фінансовий директор компанії» та іншими.

Веду також власні блоги на інформаційних ресурсах: «ЛІГА.Блоги» з 2012 року, «Лівий берег» з 2014 року.

osmolovskyi.pravo@gmail.com
Небайдужість! Допитливість! Спостережливість!